Boğaziçi Üniversitesi kampüsünde yolları kesişen öğrenci ve mezunlar 'askıda ekmek' pratiğini 'askıda yemek' olarak dijital ortama taşıdı ve TokTut sosyal girişimini başlattılar. Pandemi başladığından bu yana binlerce sıcak öğün dağıtıldı, çok sayıda çocuk ve yaşlının iyi beslenmesine katkı sağlandı. Çeşitli sosyal yardım merkezleri ile işbirliği gerçekleştirildi ve dağıtım ağı kuruldu.

 

Öğünler ihtiyaç sahiplerine ulaştığında, askıya yemek bırakan destekçilere gönderilen e-posta teşekkür mesajı gerçekleşen teslimat hakkında detaylı bilgi de içeriyor. Bu teşekkür hem yemeklerin ulaştığı ihtiyaç sahipleri, hem de sosyal girişim başlatmak üzere bir araya gelip uğraşan ekip üyeleri adına.  

 

Gönüllü çalışarak katkı sağlamak isteyenler TOKTUT’a yazabilir. Hangi alanlarda katkı sağlayacakları konusunda kendileriyle iletişime geçilecektir.    

 

Sosyal medya paylaşımlarından, yemeklerin dağıtımı sırasında eşlik edilmesine kadar farklı aşamalarda yardım gelmesi bizim için çok değerli. Gönüllülerin ekibe katılmasını bekliyoruz.  

Dilek Emir

İktisat,

BU’97

Melsen Tunca

Makine Mühendisliği, BU’96

Oğuzkan Akbal

Uluslararası Ticaret, BU’22 

Selinay Filiz Parlak

Psikoloji ve İşletme, BU’21 

Seyfettin Peynirci

Uluslararası Ticaret, BU’22