GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ VE POLİTİKASI

toktut.com ( bu sözleşme içeriğinde “Platform” olarak anılacaktır) başlatmış olduğu sosyal yardım faaliyetiile ihtiyaç sahibi kişiler, restoran esnafları ve yardımseverlerin aynı sitede bir araya gelmesini ve bu sayede aracılar olmaksızın yardımlaşma faaliyetlerinin yürütülmesini hedeflemektedir. 

 

Bu doğrultuda Platform, üyeleri tarafından verilen bilgilerin nasıl kullanıldığı ve paylaşıldığının üyeleri için ne kadar önemli olduğunun sorumluluğu ve bilincinde olup, bilgilerin gizliliğini korumak amacıyla aşağıda belirtilen temel kuralları benimsemektedir. 

 

Platform, yürütülen faaliyeti gerçekleştirebilmek adına üyelerin bazı kişisel bilgilerini (isim, soyisim, telefon numarası, e-posta adresi, adres vb.) talep etmektedir. Aksi belirtilmediği takdirde, mevcut gizlilik politikamız siz ve hesabınızla ilgili olarak kendi isteğiniz ile sisteme kaydettirdiğiniz bütün bilgiler için geçerlidir. Üyeler, Platform’da bir kullanıcı profili oluşturarak ve Platform’a kendi kişisel bilgileri ile kayıt yaptırarak işbu gizlilik politikasını ve gizlilik sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Üyeler tarafından Platform ile paylaşılmış olan kişisel bilgiler sadece ilgili sosyal yardım faaliyetinin yürütülmesi maksadıyla ilgili İhtiyaç Sahibi, Destekçi/Gönüllü ve hizmet verecek işletme ile paylaşılmaktadır. Bu bilgiler, genel kullanıma kapalı güvenli bir ortamda saklanmakta ve sadece Platform bünyesinde kullanılmaktadır. Bu bağlamda, üyeler platform kapsamında verdikleri bilgilerin yine platform kapsamında üçüncü kişilere gösterildiğini, bu yolla üçüncü kişilerin erişimine açık olduğunu bilmekte ve kabul etmektedir. 

 

Platform’un geliştirilmesi için destek hizmetler almak amacıyla farklı kuruluşlarla çalışılması durumunda, bu firmaların Platform’un gizlilik standartlarına ve şartlarına uymalarını sağlayacaktır. Platform, diğer internet sitelerine bağlantı vermektedir. Gizlilik Politikamızda yer alan taahhütler sadece Platform içerisinde geçerlidir ve diğer internet sitelerini kapsamamaktadır. Platform’dan bağlantı ile gidilecek diğer internet sitelerinin kullanım ile ilgili o Platformlara ait gizlilik güvencesi ve kullanım şartları geçerlidir. Platform’danreklam, banner veya bağlantı ile geçilen diğer internet sitelerinin bilgi kullanımı, etik ilkeleri, gizlilik prensipleri, nitelik ve servis kalitesi ile bu sitelerde oluşabilecek herhangi bir maddi/manevi zararlardanPlatform sorumlu değildir. 

 

Platform’da yer alan bilgi, materyal ve bunların düzenlenmesi konusundaki telif hakları, Platform’a aittir. Platform’un içerdiği üçüncü şahıslara ait materyaller dışında kalan diğer bilgi ve materyallere dair tüm telif hakları, tescilli marka, patent, entelektüel ve diğer mülkiyet hakları Platform’da saklıdır. Üyelerin Platformile paylaştığı bilgiler, sosyal yardımlaşma faaliyetinin yürütülmesinde ve Platform’da yer alan uygulamaların yenilenmesi durumunda bilgilendirme yapmak amacıyla kullanılabilecektir. Üyelerin kişisel bilgilerinin gizliliğini korumak amacıyla Platform tarafından sistem ve internet altyapısı en güvenilir seviyede tutularak gerekli önlemler alınmıştır. 

 

İlave bilgi alınmak istenen konularda hey@toktut.com'dan bize ulaşılabilinir. Platform’un gönderim listesinden çıkmak için hey@toktut.com'a yazabilir veya bilgilendirme maillerinin alt kısmında bulunan “Bilgilendirme e-postalarını almak istemiyorsanız lütfen tıklayınız” cümlesinin üzerine tıklayarak talebinizi sisteme otomatik kayıt ile iletebilirsiniz. 

 

Teşekkür ve saygılarımızla,

 

toktut.com