GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ VE POLİTİKASI

toktut.com (Bu sözleşme içeriğinde “Platform” olarak anılacaktır) başlatmış olduğu sosyal fayda yaratan girişim faaliyeti ile ihtiyaç sahibi kişiler, tedarikçiler, mutfaklar, özel sektör sponsor firmalar, sosyal yardım merkezleri, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, gönüllüler ve yardımseverlerin biraraya gelmesini hedeflemektedir. Üyelerin kişisel bilgilerinin korunması amacıyla Platform tarafından site ve internet altyapısında gereken önlemler alınmıştır. Üyeler tarafından Platform ile paylaşılan kişisel bilgiler güvenli ödeme altyapısı sağlayan iyzico sistemi hariç üçüncü kişilerle paylaşılmaz. 

Bu doğrultuda Platform, üyeleri tarafından verilen bilgilerin nasıl kullanıldığı ve paylaşıldığının üyeleri için ne kadar önemli olduğunun sorumluluğu ve bilincinde olup kişisel bilgilerin gizliliğini korumak amacıyla aşağıda belirtilen temel ilkeleri benimsemektedir. 

Platform, yürütülen faaliyeti gerçekleştirebilmek adına üyelerin bazı kişisel bilgilerini (isim, soy isim, telefon numarası, e-posta adresi, adres v.b.) talep etmektedir. Aksi belirtilmediği takdirde, mevcut gizlilik politikası bütün üyeler ve hesaplarıyla ilgili kendi istekleri ile sisteme kaydettikleri bütün bilgiler için geçerlidir. Üyeler, Platform’da bir kullanıcı profili oluşturarak ve Platform’a kendi kişisel bilgileri ile kayıt olarak işbu gizlilik politikasını ve gizlilik sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar.

 

İhtiyaç sahipleri tarafından Platform ile paylaşılan kişisel bilgiler sadece ilgili sosyal yardım faaliyetinin yürütülmesi maksadıyla ilgili destekçi üye veya gönüllü veya hizmet verecek tedarikçi veya mutfak veya ilgili sosyal yardım merkezi veya yerel yönetim veya sivil toplum kuruluşu veya sponsor firma ile paylaşılabilir. Bu bilgiler, genel kullanıma kapalı güvenli bir ortamda saklanmaktadır. Platform haricinde kullanılmamaktadır. Bu bağlamda, ihtiyaç sahipleri Platform kapsamında verdikleri bilgilerin yine Platform faaliyetleri kapsamında üçüncü kişilere ve kurumlara gösterildiğini, bu yolla üçüncü kişilerin ve kurumların erişimine açık olduğunu bilmekte ve kabul etmektedir. 

Platform’un geliştirilmesi için destek hizmetler almak amacıyla farklı kuruluşlarla çalışılması durumunda, bu firmaların Platform’un gizlilik standartlarına ve şartlarına uymalarını sağlayacaktır. Platform'da, faaliyetler gereği diğer Internet sitelerine bağlantı verilebilir. Gizlilik Politikamızda yer alan sorumluluklar ve taahhütler sadece Platform içerisinde geçerlidir. Diğer Internet sitelerinde geçerli olması konusunda sorumluk Platform'a ait değildir. Platform’a bağlantı diğer Internet sitelerinin kullanım ile ilgili o platformlara ait gizlilik güvencesi ve kullanım şartları geçerlidir. Platform’dan reklam, banner veya bağlantı ile geçilen diğer Internet sitelerinin bilgi kullanımı, etik ilkeleri, gizlilik prensipleri, nitelik ve servis kalitesi ile bu sitelerde oluşabilecek herhangi bir maddi/manevi zararlardan Platform sorumlu değildir. 

Platform’da yer alan bilgi, materyal ve bunların düzenlenmesi konusundaki telif hakları Platform’a aittir. Platform’un içerdiği üçüncü şahıslara ait materyaller dışında kalan diğer bilgi ve materyallere dair tüm telif hakları, tescilli marka, patent, entelektüel ve diğer mülkiyet hakları Platform’da saklıdır. İhtiyaç sahiplerinin, gönüllülerin ve ihtiyaç merkezlerinin Platform ile paylaştığı bilgiler, sosyal yardımlaşma faaliyetinin yürütülmesinde ve Platform’da yer alan uygulamaların yenilenmesi durumunda bilgilendirme yapmak amacıyla kullanılabilecektir.

İlave bilgi alınmak istenen konularda hey@toktut.com'dan bize ulaşılabilinir. Platform’un gönderim listesinden çıkmak için hey@toktut.com'a yazabilir veya bilgilendirme maillerinin alt kısmında bulunan “Bilgilendirme e-postalarını almak istemiyorsanız lütfen tıklayınız” cümlesinin üzerine tıklayarak talebinizi otomatik kayıt ile iletebilirsiniz. 

 

Teşekkür ve saygılarımızla,

 

toktut.com